بیمه کارآفرین
روح الله زارعی کارشناس،مشاور و نماینده رسمی بیمه کارآفرین کد3032 و نماینده برتر استان لرستان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


روح الله زارعی کارشناس و نماینده رسمی بیمه کارآفرین
نماینده برتر استان لرستان کد 3032
آدرس : بروجرد 45 متری شهرداری روبروی شهرداری
تلفن : 06642516062 و 06642501573 و 09901153032 و 09339003032

مدیر وبلاگ :روح الله زارعی

لرستانی‌ها از بیمه خانه‌هایشان استقبال نمی‌كنند

نویسنده: نسرین صفربیرانوند/ خرم آباد ـ خبرنگار همشهری

لرستانی‌ها از بیمه خانه‌هایشان استقبال نمی‌كنند

با وجود بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، آتش سوزی و دیگر موارد که هر آن ممکن است رخ دهد باید پیش بینی های لازم در مورد استانداردهای مورد نیاز برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی در نظرگرفته شود...

 برای پیوستن به کانال تلگرام بیمه کارآفرین اینجا را کلیک کنید

با وجود بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، آتش سوزی و دیگر موارد که هر آن ممکن است رخ دهد باید پیش بینی های لازم در مورد استانداردهای مورد نیاز برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی در نظرگرفته شود.

علاوه بر مقاوم سازی ساختمان‌ها آینده گری هم توسط شهروندان و هم مسئولان  باید مورد توجه قرارگیرد.

 آینده نگری در قالب بیمه واحدهای مسکونی امری است  که در لرستان می‌توان گفت مغفول مانده است.

این درحالی است که استان همواره شاهد بروز حوادثی مانند زلزله و سیلاب  است که خسارت‌های جبران ناپذیر جانی و مالی برجای می‌گذارد. همانند سیلاب سال گذشته که آثار و پیامد ناشی از آن هنوز قابل مشاهده است.

آگاه نبودن مردم نسبت به صنعت بیمه، ضعف اطلاع رسانی و تبلیغاتی شرکت‌های بیمه گر از عوامل روی نیاوردن به سمت بیمه واحدهای مسکونی در استان است.

 توجیه نشدن افراد نسبت به ضرورت و اهمیت بیمه ساختمان، اجباری نشدن بیمه واحدهای مسکونی و آینده نگرنبودن مردم هم از دیگر عواملی است كه موجب می‌شود آنان نسبت به بیمه واحدهای مسكونی بی توجه باشند.

 

واحدهای مسکونی در معرض تهدید

مدیرکل بحران لرستان با اشاره به این مطلب که حوادث متعددی جان و مال افراد جامعه را تهدید می‌کند، به همشهری می‌گوید: همه ساله به هنگام وقوع انواع بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه بیشترین خسارت به واحدهای مسکونی شهری و روستایی وارد می‌شود.«رضا آریایی» می‌افزاید: علت اصلی این امر مقاوم نبودن، فرسوده بودن یا خشتی وگلی بودن برخی واحدهای مسکونی است.

وی ادامه می‌دهد: تجربه حوادث قبلی نشان داده است که هنگام تخریب واحدهای مسکونی و وارد شدن خسارت به مردم تنها فاکتوری که می‌تواند زندگی خانواده‌های آسیب دیده را احیا کند کمک‌های بلاعوض است.

 

ناآگاهی مردم

مدیرکل بحران بیان می‌کند: امروزه کمک‌های بلاعوض را فقط می‌توان ازطریق صنعت بیمه جست‌وجو کرد.آریایی می‌افزاید: درلرستان مردم ازصنعت بیمه به ویژه در بخش واحدهای مسکونی آگاهی لازم ندارند.وی می‌گوید: اطلاعات شهروندان در زمینه بیمه واحدهای مسکونی اندک است و این ذهنیت را دارند که رقم پرداختی برای بیمه واحدهای مسکونی معادل آن چیزی است که برای بیمه خودرو می‌پردازند.

آریایی اضافه می‌کند: درحالی که واقعیت غیر از این است یعنی شخص با پرداخت مبلغی ناچیز یک سال ساختمان خود را در مقابل هرگونه حادثه ای بیمه می‌کند.

 

تبلیغات ضعیف شرکت ها

مدیرکل بحران لرستان معتقد است: علاوه برناآگاهی مردم، تبلیغات ضعیف شرکت‌های بیمه‌گر هم مزید برعلت شده است تا بیمه واحدهای مسکونی درحاشیه قرار بگیرد.

وی سرمایه گذاری نكردن شرکت‌های بیمه گر در زمینه اطلاع رسانی را هم از دیگر دلایلی بیان می‌کند که سبب شده است مردم رغبت چندانی برای بیمه واحدهای مسکونی نشان ندهند.

آریایی اجباری نشدن بیمه واحدهای مسکونی مانند بیمه خودرو را هم از دیگر مواردی بر می‌شمرد که موجب شده است بیمه واحدهای مسکونی در اولویت قرار نداشته باشد.

این مسئول ادامه می‌دهد: این درحالی است که لرستان متأثر از پدیده‌هایی مانند زلزله و سیلاب است و هرساله از محل بروز این حوادث خسارت‌های میلیاردی به واحدهای مسکونی شهری و روستایی وارد می‌شود.

 

لزوم توجه به بیمه واحدهای مسکونی

مدیرکل بحران استان اظهار می‌کند: هر واحد مسکونی شهری و روستایی درصورتی که استحکام لازم را نداشته باشد یا دچارفرسودگی باشد در مقابل زلزله 4ریشتری نمی‌تواند دوام بیاورد.

آریایی بیان می‌کند: به عنوان نمونه سال 85 در زلزله دشت سیلاخورکه 6/1ریشتر بود 40 هزار واحد  مسکونی روستایی در 4 شهرستان بروجرد، دورود، خرم آباد« چغلوندی وزاغه» و الشتر تخریب شد.وی می‌افزاید: همچنین 16 هزار واحد مسکونی شهری در دورود و بروجرد دچار خسارت کلی و جزئی شد که نشان می‌دهد بیمه واحدهای مسکونی باید مورد توجه افراد قرار بگیرد.

 

برنامه ریزی دولت و شرکت‌های بیمه گر

آریایی معتقد است: باید ساز وکارهایی ازسوی شرکت‌های بیمه گر و دولت لحاظ شود تا شهروندان به سمت بیمه واحدهای مسکونی تمایل داشته باشند تا در صورت وقوع حادثه خسارت‌ها جبران شود.مدیرکل بحران استان می‌گوید: مردم باید به این نکته از آگاهی و دانش برسند که بیمه واحدهای مسکونی در واقع به نفع خود آنهاست.

 

ضعف در فرهنگ سازی

رئیس بیمه کارآفرین شعبه بروجرد هم با اشاره به این مطلب که فرهنگ سازی در مورد بیمه واحدهای مسکونی ضعیف است، بیان می‌کند: آگاه نبودن مردم نسبت به مبلغی که باید برای بیمه واحدهای مسکونی پرداخت کنند سبب شده است کمتر به این کار روی بیاورند.

«ستار قهرمانی» به همشهری می‌گوید: شاید اگر مردم به این نکته پی ببرند که فقط با پرداخت مبلغی کمتر از 20 هزار تومان می‌توانند واحد مسکونی خود را به مدت یک سال بیمه کنند این کار را انجام دهند.

وی ادامه می‌دهد: چالش دیگر در زمینه تمایل نداشتن شهروندان برای بیمه واحدهای مسکونی این است که مردم آینده گر نیستند و این شاید مانعی جدی تر تلقی شود.

 

حادثه خبر نمی‌دهد

مدیر بیمه کارآفرین شعبه بروجرد اظهار می‌کند: این درحالی است که حادثه خبر نمی‌دهد مانند سیلاب سال گذشته که خسارت‌های مالی فراوانی به واحدهای مسکونی در شهرستان‌های رومشکان، کوهدشت و خرم آباد وارد کرد.وی ادامه می‌دهد: حتی ممکن است بر اثر یک سهل‌انگاری کوچک ساختمانی دچار آتش سوزی شود که جبران پیامدهای نامطلوب مالی آن دشوار باشد.

قهرمانی درمورد برخی اظهار نظرها مبنی برضعف شرکت‌های بیمه گر اظهار می‌کند: ممکن است این هم یکی از دلایل استقبال نكردن شهروندان از بیمه واحدهای مسکونی باشد.

 

استقبال 10درصدی مردم

مدیر بیمه کارآفرین شعبه بروجرد در پاسخ به این‌که چه میزان از واحدهای مسکونی بیمه هستند، پاسخ می‌دهد: نمی‌توان عدد دقیقی ارائه کرد اما می‌توان گفت شاید فقط کمتراز 10 درصد واحدهای مسکونی در استان بیمه باشند که رقم بسیار پایینی است.

وی تلاش شرکت‌های بیمه گر و رسانه‌ها را در این میان مهم برمی شمرد و می‌افزاید: همه باید خودرا مسئول بدانیم تا در صورت بروز حادثه حداقل بخشی از دغدغه‌های شهروندان را کاهش دهیم.

قهرمانی معتقد است: دولت هم باید در این زمینه راهکاری جدی بیندیشد و بی تفاوت ازکنار این موضوع عبور نکند زیرا این استان درکانون زلزله قرار دارد.

 

   لزوم آگاه سازی مردم درباره بیمه واحدهای مسکونی

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران در لرستان می‌گوید: اجباری نشدن بیمه واحدهای مسکونی یکی از عمده‌ترین دلایلی است که موجب شده تمایل چندانی از سوی شهروندان برای بیمه ساختمان‌هایشان وجود نداشته باشد.«شاهپور جمشیدی» بیان می‌کند: شرکت‌های بیمه گر باید با برنامه ریزی و تحقیق‌های مستند مردم را نسبت به بیمه واحدهای مسکونی آگاه کنند.

وی ادامه می‌دهد: شهروندان باید این موضوع را باورکنند که برای بیمه ساختمان خود فقط مبلغی جزئی را باید بپردازند اما در مقابل هنگام بروز حادثه رقمی چند میلیون تومانی دریافت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران استان می‌افزاید: برای مجبور کردن مردم برای بیمه واحدهای مسکونی دو مقوله پیش بینی و آینده نگری بسیار مهم است که باید مورد توجه شرکت‌های بیمه ای قرار بگیرد.

جمشیدی بیان می‌کند: در واقع افراد بیمه گر باید شهروندان را در این زمینه توجیه و متقاعد کنند که کاری زمان براست.(روح الله زارعی)

نوع مطلب : مقالات بیمه ای، بیمه کارآفرین، اخبار بیمه ای استان، 
برچسب ها : لرستان+خبر+همشهری+بیمه+کارآفرین+ایران+مدیر+بروجرد+روح الله زارعی+حوادث+زازله+خرم آباد+همشهری+خسارت+خانه+آسیب+تخریب+وام+مقاوم سازی+واحد، قهرمان+قهرمانی+مدیر،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 29 مهر 1395

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
پربازدیدترین مطالب
تماس با ما اوقات شرعی پنجره جدید مشاهده صفحه جدید افراد انلاین Online User ابزار نضر سنجی IS
کد الکسا
فال عشق
اخرین اخبار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic