بیمه کارآفرین
روح الله زارعی کارشناس،مشاور و نماینده رسمی بیمه کارآفرین کد3032 و نماینده برتر استان لرستان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


روح الله زارعی کارشناس و نماینده رسمی بیمه کارآفرین
نماینده برتر استان لرستان کد 3032
آدرس : بروجرد 45 متری شهرداری روبروی شهرداری
تلفن : 06642516062 و 06642501573 و 09901153032 و 09339003032

مدیر وبلاگ :روح الله زارعی

لرستانی‌ها از بیمه خانه‌هایشان استقبال نمی‌كنند

نویسنده: نسرین صفربیرانوند/ خرم آباد ـ خبرنگار همشهری

لرستانی‌ها از بیمه خانه‌هایشان استقبال نمی‌كنند

با وجود بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، آتش سوزی و دیگر موارد که هر آن ممکن است رخ دهد باید پیش بینی های لازم در مورد استانداردهای مورد نیاز برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی در نظرگرفته شود...

 برای پیوستن به کانال تلگرام بیمه کارآفرین اینجا را کلیک کنید

با وجود بلایای طبیعی مانند زلزله، سیل، آتش سوزی و دیگر موارد که هر آن ممکن است رخ دهد باید پیش بینی های لازم در مورد استانداردهای مورد نیاز برای مقاوم سازی واحدهای مسکونی در نظرگرفته شود.

علاوه بر مقاوم سازی ساختمان‌ها آینده گری هم توسط شهروندان و هم مسئولان  باید مورد توجه قرارگیرد.

 آینده نگری در قالب بیمه واحدهای مسکونی امری است  که در لرستان می‌توان گفت مغفول مانده است.

این درحالی است که استان همواره شاهد بروز حوادثی مانند زلزله و سیلاب  است که خسارت‌های جبران ناپذیر جانی و مالی برجای می‌گذارد. همانند سیلاب سال گذشته که آثار و پیامد ناشی از آن هنوز قابل مشاهده است.

آگاه نبودن مردم نسبت به صنعت بیمه، ضعف اطلاع رسانی و تبلیغاتی شرکت‌های بیمه گر از عوامل روی نیاوردن به سمت بیمه واحدهای مسکونی در استان است.

 توجیه نشدن افراد نسبت به ضرورت و اهمیت بیمه ساختمان، اجباری نشدن بیمه واحدهای مسکونی و آینده نگرنبودن مردم هم از دیگر عواملی است كه موجب می‌شود آنان نسبت به بیمه واحدهای مسكونی بی توجه باشند.

 

واحدهای مسکونی در معرض تهدید

مدیرکل بحران لرستان با اشاره به این مطلب که حوادث متعددی جان و مال افراد جامعه را تهدید می‌کند، به همشهری می‌گوید: همه ساله به هنگام وقوع انواع بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه بیشترین خسارت به واحدهای مسکونی شهری و روستایی وارد می‌شود.«رضا آریایی» می‌افزاید: علت اصلی این امر مقاوم نبودن، فرسوده بودن یا خشتی وگلی بودن برخی واحدهای مسکونی است.

وی ادامه می‌دهد: تجربه حوادث قبلی نشان داده است که هنگام تخریب واحدهای مسکونی و وارد شدن خسارت به مردم تنها فاکتوری که می‌تواند زندگی خانواده‌های آسیب دیده را احیا کند کمک‌های بلاعوض است.

 

ناآگاهی مردم

مدیرکل بحران بیان می‌کند: امروزه کمک‌های بلاعوض را فقط می‌توان ازطریق صنعت بیمه جست‌وجو کرد.آریایی می‌افزاید: درلرستان مردم ازصنعت بیمه به ویژه در بخش واحدهای مسکونی آگاهی لازم ندارند.وی می‌گوید: اطلاعات شهروندان در زمینه بیمه واحدهای مسکونی اندک است و این ذهنیت را دارند که رقم پرداختی برای بیمه واحدهای مسکونی معادل آن چیزی است که برای بیمه خودرو می‌پردازند.

آریایی اضافه می‌کند: درحالی که واقعیت غیر از این است یعنی شخص با پرداخت مبلغی ناچیز یک سال ساختمان خود را در مقابل هرگونه حادثه ای بیمه می‌کند.

 

تبلیغات ضعیف شرکت ها

مدیرکل بحران لرستان معتقد است: علاوه برناآگاهی مردم، تبلیغات ضعیف شرکت‌های بیمه‌گر هم مزید برعلت شده است تا بیمه واحدهای مسکونی درحاشیه قرار بگیرد.

وی سرمایه گذاری نكردن شرکت‌های بیمه گر در زمینه اطلاع رسانی را هم از دیگر دلایلی بیان می‌کند که سبب شده است مردم رغبت چندانی برای بیمه واحدهای مسکونی نشان ندهند.

آریایی اجباری نشدن بیمه واحدهای مسکونی مانند بیمه خودرو را هم از دیگر مواردی بر می‌شمرد که موجب شده است بیمه واحدهای مسکونی در اولویت قرار نداشته باشد.

این مسئول ادامه می‌دهد: این درحالی است که لرستان متأثر از پدیده‌هایی مانند زلزله و سیلاب است و هرساله از محل بروز این حوادث خسارت‌های میلیاردی به واحدهای مسکونی شهری و روستایی وارد می‌شود.

 

لزوم توجه به بیمه واحدهای مسکونی

مدیرکل بحران استان اظهار می‌کند: هر واحد مسکونی شهری و روستایی درصورتی که استحکام لازم را نداشته باشد یا دچارفرسودگی باشد در مقابل زلزله 4ریشتری نمی‌تواند دوام بیاورد.

آریایی بیان می‌کند: به عنوان نمونه سال 85 در زلزله دشت سیلاخورکه 6/1ریشتر بود 40 هزار واحد  مسکونی روستایی در 4 شهرستان بروجرد، دورود، خرم آباد« چغلوندی وزاغه» و الشتر تخریب شد.وی می‌افزاید: همچنین 16 هزار واحد مسکونی شهری در دورود و بروجرد دچار خسارت کلی و جزئی شد که نشان می‌دهد بیمه واحدهای مسکونی باید مورد توجه افراد قرار بگیرد.

 

برنامه ریزی دولت و شرکت‌های بیمه گر

آریایی معتقد است: باید ساز وکارهایی ازسوی شرکت‌های بیمه گر و دولت لحاظ شود تا شهروندان به سمت بیمه واحدهای مسکونی تمایل داشته باشند تا در صورت وقوع حادثه خسارت‌ها جبران شود.مدیرکل بحران استان می‌گوید: مردم باید به این نکته از آگاهی و دانش برسند که بیمه واحدهای مسکونی در واقع به نفع خود آنهاست.

 

ضعف در فرهنگ سازی

رئیس بیمه کارآفرین شعبه بروجرد هم با اشاره به این مطلب که فرهنگ سازی در مورد بیمه واحدهای مسکونی ضعیف است، بیان می‌کند: آگاه نبودن مردم نسبت به مبلغی که باید برای بیمه واحدهای مسکونی پرداخت کنند سبب شده است کمتر به این کار روی بیاورند.

«ستار قهرمانی» به همشهری می‌گوید: شاید اگر مردم به این نکته پی ببرند که فقط با پرداخت مبلغی کمتر از 20 هزار تومان می‌توانند واحد مسکونی خود را به مدت یک سال بیمه کنند این کار را انجام دهند.

وی ادامه می‌دهد: چالش دیگر در زمینه تمایل نداشتن شهروندان برای بیمه واحدهای مسکونی این است که مردم آینده گر نیستند و این شاید مانعی جدی تر تلقی شود.

 

حادثه خبر نمی‌دهد

مدیر بیمه کارآفرین شعبه بروجرد اظهار می‌کند: این درحالی است که حادثه خبر نمی‌دهد مانند سیلاب سال گذشته که خسارت‌های مالی فراوانی به واحدهای مسکونی در شهرستان‌های رومشکان، کوهدشت و خرم آباد وارد کرد.وی ادامه می‌دهد: حتی ممکن است بر اثر یک سهل‌انگاری کوچک ساختمانی دچار آتش سوزی شود که جبران پیامدهای نامطلوب مالی آن دشوار باشد.

قهرمانی درمورد برخی اظهار نظرها مبنی برضعف شرکت‌های بیمه گر اظهار می‌کند: ممکن است این هم یکی از دلایل استقبال نكردن شهروندان از بیمه واحدهای مسکونی باشد.

 

استقبال 10درصدی مردم

مدیر بیمه کارآفرین شعبه بروجرد در پاسخ به این‌که چه میزان از واحدهای مسکونی بیمه هستند، پاسخ می‌دهد: نمی‌توان عدد دقیقی ارائه کرد اما می‌توان گفت شاید فقط کمتراز 10 درصد واحدهای مسکونی در استان بیمه باشند که رقم بسیار پایینی است.

وی تلاش شرکت‌های بیمه گر و رسانه‌ها را در این میان مهم برمی شمرد و می‌افزاید: همه باید خودرا مسئول بدانیم تا در صورت بروز حادثه حداقل بخشی از دغدغه‌های شهروندان را کاهش دهیم.

قهرمانی معتقد است: دولت هم باید در این زمینه راهکاری جدی بیندیشد و بی تفاوت ازکنار این موضوع عبور نکند زیرا این استان درکانون زلزله قرار دارد.

 

   لزوم آگاه سازی مردم درباره بیمه واحدهای مسکونی

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران در لرستان می‌گوید: اجباری نشدن بیمه واحدهای مسکونی یکی از عمده‌ترین دلایلی است که موجب شده تمایل چندانی از سوی شهروندان برای بیمه ساختمان‌هایشان وجود نداشته باشد.«شاهپور جمشیدی» بیان می‌کند: شرکت‌های بیمه گر باید با برنامه ریزی و تحقیق‌های مستند مردم را نسبت به بیمه واحدهای مسکونی آگاه کنند.

وی ادامه می‌دهد: شهروندان باید این موضوع را باورکنند که برای بیمه ساختمان خود فقط مبلغی جزئی را باید بپردازند اما در مقابل هنگام بروز حادثه رقمی چند میلیون تومانی دریافت می‌کنند.

مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران استان می‌افزاید: برای مجبور کردن مردم برای بیمه واحدهای مسکونی دو مقوله پیش بینی و آینده نگری بسیار مهم است که باید مورد توجه شرکت‌های بیمه ای قرار بگیرد.

جمشیدی بیان می‌کند: در واقع افراد بیمه گر باید شهروندان را در این زمینه توجیه و متقاعد کنند که کاری زمان براست.(روح الله زارعی)

نوع مطلب : مقالات بیمه ای، بیمه کارآفرین، اخبار بیمه ای استان، 
برچسب ها : لرستان+خبر+همشهری+بیمه+کارآفرین+ایران+مدیر+بروجرد+روح الله زارعی+حوادث+زازله+خرم آباد+همشهری+خسارت+خانه+آسیب+تخریب+وام+مقاوم سازی+واحد، قهرمان+قهرمانی+مدیر،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 29 مهر 1395

 

سوال:

کسی که خودروی قولنامه ای خود را بیمه بدنه می کند، در صورت حادثه می تواند از بیمه بدنه استفاده کند؟

 

   

 

روح الله زارعی کارشناس و نماینده رسمی بیمه - آشنایی با قوانین و مقررات در روند صدور بیمه از ایجاد برخی مشکلات و گرفتاری در روند فعالیت های روزمره بیمه گران و بیمه گزاران جلوگیری می کند.

 

 عضویت در کانال بیمه کارآفرین

 

 

 

 آگاهی و کسب شناخت در مورد شرایط قانونی و آشنایی با آیین نامه ها، از ایجاد خطاهای قانونی و حرفه ای جلوگیری می کند. در ادامه سوالی درباره بیمه بدنه قابل مشاهده است. این سوال را روح الله زارعی کارشناس و نماینده رسمی بیمه، پاسخ می دهد.

 

 

 

سوال: کسی که خودروی قولنامه ای خود را بیمه بدنه می کند، در صورت حادثه می تواند از بیمه بدنه استفاده کند؟

 

پاسخ: مفهوم ذینفع در بیمه نامه های اموال یعنی کسی که در بقای مورد بیمه نفعی داشته باشد. کسی که به موجب قولنامه ی رسمی تمام یا قسمت عمده ی قیمت خودرو را پرداخته است ذینفع محسوب شده و می تواند از محل بیمه ی بدنه خسارت دریافت کند.

نوع مطلب : مقالات بیمه ای، 
برچسب ها : بیمه بدنه+بیمه کارآفرین+لرستان+اخبار+روز+قولنامه+خسارت+روح الله زارعی+کارشناس+نماینده+بروجرد+بیمه عمر+حوادث،
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 25 مهر 1395

 

سوال:

 آیا در تصادف رانندگی، طرف زیاندیده می تواند به علت خواب خودرو و عدم استفاده از آن، ادعای خسارت بکند؟

 

   

 

 آشنایی با بیمه شخص ثالث، از ایجاد مشکلات و گرفتاری در روند فعالیت های روزمره جلوگیری می کند.

 

 

 

 

 

قانون جدید بیمه شخص ثالث از 29 خردادماه سالجاری در کشور اجرا می شود و لازم است که بیمه گذاران و بیمه گران به نحو موثری با مواد این قانون آشنا شوند و از تبعات ناآشنایی در این خصوص مصون بمانند. در ادامه سوالی در این باره مطرح شده که توسط روح الله زارعی کارشناس ،مشاور و نماینده رسمی بیمه کارآفرین پاسخ داده شده.

 

 روح الله زارعی

 

سوال: آیا در تصادف رانندگی، طرف زیاندیده می تواند به علت خواب ماشین و کار نکردن ماشین(که کامیون بوده) ادعای خسارت بکند؟

 

پاسخ: مطابق ماده ی یك قانون مسئولیت مدنی هر كس به دیگری بر خلاف قانون زیان وارد كند مسئول جبران آن زیان خواهد بود. با توجه به این موضوع، ‌زیان دیده می تواند بابت عدم امكان بهره برداری از خودرو از مسبب حادثه خسارت مطالبه كند. از آن جایی كه مطابق بند ب ماده ی 1 قانون جدید ثالث، خسارت مالی تنها برای زیانی كه به اموال شخص ثالث وارد شده تحت پوشش بیمه ی شخص ثالث است این خسارت از محل بیمه نامه ی شخص ثالث قابل پرداخت نیست.

 

خبرهای داغ در کانال تلگرام

برای عضویت کلیک کنید

نوع مطلب : خسارت بیمه شخص ثالث، اطلاعات بیمه ای، 
برچسب ها : بیمه ثالث+بیمه عمر+روح الله زارعی+بیمه کارآفرین+لرستان+بروجرد+خسارت+پرداخت+دیه+کامیون+شکایت+ثالث+ماشین+سوال+شورا،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 22 مهر 1395

«سپهتن» رفتار رانندگان را نظارت می کند

ظارت لحظه‌ای پلیس با بهره برداری از سامانه سپهتن، بر رفتار رانندگان امکان پذیر شد.

 

برای آخرین خبرها  در کانال تلگرام بیمه کارآفرین عضو شوید

 

به گزارش روح الله زارعی به نقل از تسنیم، سامانه پایش هوشمند تردد ناوگان حمل و نقل جاده‌ای «سپهتن» با حضور فرمانده ناجا، رئیس پلیس راهور ناجا و وزیر راه و شهرسازی به بهره برداری رسید.

بر اساس این گزارش سامانه «سپهتن» با نصب در درون خودروهای حمل و نقل عمومی جاده‌ای و از طریق سیم کارت، تمام اطلاعات تعریف شده خودرو شامل سرعت، مشخصات گواهینامه راننده و سایر اطلاعات لازم را به طور مداوم به مرکز ارسال می‌کند.

 

 

همچنین در این سامانه دستگاهی تعریف شده که می‌تواند به مجرد نزدیک شدن اتوبوس‌ها به پاسگاه‌های پلیس راه، اطلاعات مذکور را به پاسگاه منتقل کرده تا توسط اپراتورهای پلیس مورد ارزیابی قرار گیرد

 

ه دنبال بهره مندی از این سامانه، پایش لحظه‌ای هوشمند، ایجاد بانک اطلاعاتی ناوگان، قابلیت رهگیری دقیق خودروها و محموله‌های قاچاق، سرقتی و مشکوک و همچنین حذف ارتباطات غیرضروری چهره به چهره با رانندگان و انجام کنترل بدون اغماض و سلیقه امکان پذیر می‌شود.

 

بر اساس این گزارش در حاشیه بهره برداری از این پروژه، ساختمان جدید پلیس راه گرمسار نیز افتتاح شد.

 

به گزارش تسنیم، این سامانه پیش از این در محورهای تهران مشهد، تهران اصفهان شیراز، تهران آذربایجان شرقی و غربی و تهران خوزستان به صورت آزمایشی اجرایی شده بود.

 

سردار حمیدی رییس پلیس راه ناجا نیز اشاره به اینکه تمامی حرکات رانندگان شامل تخلفات ترافیکی، سرعت ها و توقف‌های غیر ضروری مدارک و سوابق راننده، سوابق خودرو،‌معاینه فنی،‌ کارت سلامت راننده، بیمه و... در سامانه جدید به صورت لحظه‌ای قابل کنترل است گفت: در عین حال با حذف توقف اتوبوس‌ها در جلوی پاسگاه‌های پلیس راه توقفگاه‌های مناسبی در طول مسیر برای توقف این دسته از وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است تا مسافران بتوانند در آنها رفع خستگی داشته باشند..

نوع مطلب :
برچسب ها : بیمه کارآفرین+حوادث+پلیس+پلیس راه+اتوبوس+وسایل نقلیه+راه+خطر+راننده+بیمه ثالث+قاچاق،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 22 مهر 1395
تعیین خسارات زیان دیدگان آتش سوزی پاساژ قائم خرم‌آباد در دست رسیدگی است.
مدیر کل بیمه کار آفرین استان لرستان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری یافته گفت: در دقایق اولیه حادثه آتش‌سوزی به همراه همکاران بیمه کار آفرین در محل حادثه حضور داشته و تمامی عملیات اطفاء حریق را زیر نظر داشته‌ایم.
" سید محمدصادق شاهرخی" افزود: به نظر می‌رسید دلیل وقوع این آتش سوزی، اتصال کابل برق از سمت درب ورودی حوزه کمالیه باشد.
وی با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته تعدادی زیادی از واحدهای تجاری این پاساژ تحت پوشش بیمه آتش سوزی بیمه کارآفرین بوده‌اند، اظهار داشت: اما متأسفانه در سال جدید فقط ۱۲ واحد تجاری اقدام به تمدید بیمه‌نامه‌های خود (تقریباً به ارزش ده میلیارد ریال) نموده‌اند.
مدیر کل بیمه کار آفرین استان تصریح کرد: کارشناسان ما بلافاصله پس از حادثه، بعد از دریافت فرم‌های اعلام خسارت به‌طور ویژه اقدام و در کوتاه‌ترین زمان ممکن به خسارات وارده به بیمه‌گزاران خود رسیدگی خواهند کرد.
شاهرخی حوادث را غیرقابل‌پیش‌بینی عنوان کرد و افزود: بهترین راه برای مقابله با ناگواری‌های ناشی از حوادث، استفاده مردم از بیمه و اشاعه این فرهنگ در جامعه است چرا که بیمه‌نامه، آرامش و طیب خاطر بیمه‌گذار را پس از حادثه به دنبال خواهد داشت.
https://telegram.me/zareeibimehkarafarin


عضویت در کانال تلگرام


نوع مطلب : بیمه کارآفرین، اخبار بیمه ای استان، 
برچسب ها : خسارت+بیمه آتش سوزی+آتش سوزی+پاساژ+قائم+خرم آباد+آتش سوزی پاساژ قائم خرم آباد+مدیر کل+استان لرستان+شاهرخی+دکتر+خبر+بیمه کارآفرین+روح الله زارعی+بروجرد+محرم،
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 18 مهر 1395

 

بینی پولساز 5 میلیون پوند بیمه شد!

 

  

 

بینی یک بانوی 48 ساله بریتانیایی به ارزش 5 میلیون پوند بیمه شد.

 

 

به نقل از جام جم آنلاین، دیلی میل نوشت: خانم کاکس 48 ساله در یک کارخانه تولید پنیر کار می کند و وظیفه اصلی اش بو کردن و تشخیص دادن میزان آماده شدن پنیرهای تولیدی است. او شامه ای بسیار قوی دارد و می تواند تشخیص بدهد که پنیرها خوب فرآوری شده اند یا خیر.

 

او در کار خود به قدری مهارت دارد که رییس کارخانه و هیئت مدیره همان کارخانه تصمیم گرفتند بینی این خانم میانسال را به ارزش پنج میلیون پوند بیمه کنند.

 

البته شاید بسیاری فکر کنند بینی این خانم باید خیلی بزرگ باشد که چنین مهارتی دارد اما در واقع بینی او کوچک است. این بینی پولساز باعث شده است تا خانم کانکس در طول یک سال 25 هزار پوند هم درآمد داشته باشد.

 

وی درباره شغل و بینی اش می گوید: باید خیلی مراقب باشم که به بینی ام آسیبی نرسد. من حس خوبی نسبت به شغلم دارم و از همان کودکی حس بویایی ام قوی بود.

 

155 کمپانی و کارخانه تولید پنیر در طول سال بیش از 15 هزار تن پنیر برای بریتانیا و دیگر کشورهای دنیا تولید می کنند.

 

 

               

 

در کانال تلگرام بیمه کارآفرین عضو شوید

 

https://telegram.me/zareeibimehkarafarin

 

نوع مطلب :
برچسب ها : بیمه+بینی+پول+جام جم+شرکت+پنیر+هزینه+کارآفرین+عمر+پس انداز+بروجرد+دیه+حرام+محرم،
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 18 مهر 1395

 

 

فقط 11 درصد از خانه‌های آتش گرفته  در نیمه اول امسال بیمه بودند

 

   

 

 معاونت عملیات سازمان آتش‌نشانی رشت گفت:در نیمه نخست سال جاری بالغ بر ۲۷۰ منزل مسکونی طعمه شعله‌های آتش شد که طی بررسی‌ها و تحقیقات بعمل آمده توسط کارشناسان آمار سازمان آتش نشانی، تنها ۱۱ درصد از این خانه‌ها دارای بیمه آتش‌سوزی بوده‌اند.

 

به گزارش سایت تحلیلی خبری آیین و به نقل از ایسنا، شهرام مومنی افزود: آتش نشانان و تیم‌های امداد و نجات در نیمه نخست سال ۹۵ بالغ بر ۲ هزار و ۶۰ عملیات اطفای حریق، حادثه و هم‌چنین خدمات ایمنی را پوشش دادند که از این تعداد آتش‌سوزی علفزار با ۳۷۲ مورد، منزل مسکونی با ۲۷۰ مورد، محبوس شدن در آسانسور با ۱۴۲ مورد و هم‌چنین بسته شدن درب اماکن با ۱۹۸ مورد بیشترین تعداد را به خودشان اختصاص داده‌اند.

 

مارا در تلگرام دنبال کنید

https://telegram.me/zareeibimehkarafarin

 

وی با اشاره به این‌که یکی از اهداف سازمان آتش نشانی بحث فرهنگ سازی و آگاهی بخشی و در نهایت کاهش خسارات ناشی از حوادث و ضرر و زیان وارده به شهروندان بوده افزود: از آنجایی که بواسطه شغل و حرفه از نزدیک شاهد متضرر بودن شهروندان و از بین رفتن دارایی‌شان هستیم سعی خواهیم کرد تا از طریق ارسال آمار صحیح هر چند ناراحت کننده نسبت به انگیزش شهروندان و افزایش آمار بیمه‌شدگان تلاش کنیم.

مومنی به جبران خسارت آتش گرفتن منازل مسکونی همجوار توسط کانون حریق اشاره کرد و افزود: در بسیاری از آتش سوزی‌ها به غیر کانون آتش، خانه‌های همجوار نیز طعمه شعله‌های آتش خواهند شد که جبران خسارت آن بر عهده مالک محل اصلی آتش‌سوزی خواهد بود از این رو به شهروندان توصیه می‌شود در زمان تنظیم قرارداد بیمه خود با پرداخت مبلغی ناچیز جبران آتش گرفتن خانه‌های همجوار را نیز پوشش دهند.

وی خاطرنشان کرد: در نیمه نخست سال جاری بالغ بر ۲۷۰ منزل مسکونی طعمه شعله‌های آتش شد که طی بررسی‌ها و تحقیقات بعمل آمده توسط کارشناسان آمار سازمان آتش نشانی، تنها ۱۱ درصد از این خانه‌ها دارای بیمه آتش سوزی بوده‌اند.

مومنی با اشاره به این‌که فاجعه جبران خسارات ناشی از آتش‌سوزی بسیار جدی است، گفت: امید است شهروندان با جدی گرفتن امر بیمه آتش سوزی منازل مسکونی، گامی موثر در جهت اطمینان خاطر خود برداشته تا همه روزه شاهد نگرانی‌های مراجعه‌کنندگان ناشی از حوادث آتش سوزی نباشیم.

  

 

 

نوع مطلب :
برچسب ها : بیمه+بیمه آتش سوزی+سال 95+نیمه اول+حریق+آتشنشانی+امداد+نجات+بیمه کارآفرین،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 15 مهر 1395

 

سوال84/ شخصی 65ساله دریک مجتمع تجاری بعنوان خدمت کارشبانه روزی مشغول است ودر همان جاسکونت هم دارد برای حوادث چه نوع بیمه پیشنهاد می گردد؟

 

  

 

 آشنایی با بیمه های مسئولیت و حوادث، از ایجاد مشکلات و گرفتاری در روند فعالیت های روزمره جلوگیری می کند.

 

 

مارا در تلگرام دنبال کنید

https://telegram.me/zareeibimehkarafarin

 

 

 

به گزارش سایت تحلیلی-خبری آیین، در روابط فی مابین کارفرما و کارکنان (مخصوصا پس از وقوع حادثه)، بیمه های مسئولیت نقش مهمی را ایجاد می کنندو در صورتی که کارفرمایان از این بیمه نامه به درستی استفاده کنند و به شرایط آن آگاه باشند، می توانند ضمن حفظ کسب وکار خود، از کارکنان و کارگران شان و دیگر اشخاص نیز حمایت موثری به عمل بیاورند. در ادامه سوالی در باره بیمه مسولیت  کارفرما قابل مشاهده است . این سوال را شهرام تجزیه چی کارشناس صنعت بیمه پاسخ می دهد.

 

 

 

سوال: شخصی 65ساله دریک مجتمع تجاری بعنوان خدمت کارشبانه روزی مشغول است ودر همان جاسکونت هم دارد برای حوادث چه نوع بیمه پیشنهاد می گردد؟

 

پاسخ : مدیریت مجتمع کارفرمای ایشان محسوب می شود و مسئول جبران خسارت حوادث ناشی از کار برای ایشان می باشد. پوشش مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان با در نظر گرفتن یک شیفت کاری روزانه و مدت 24 ساعت برای شیفت برای این مورد قابل صدور است.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : بیمه+بیمه حوادث+بیمه مسئولیت+کارفرما+کارگر+سال+کارآفرین+زارعی+ثالث+خسارت+دیه+مدیریت+مجتمع،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 15 مهر 1395

آمار عملكرد ۴ ماهه اول ۱۳۹۵

صنعت بیمه حدود ۴۶/۳ هزار میلیارد ریال خسارت پرداخته است.

شركت‌های بیمه در ۴ ماهه اول سال جاری ۴۶/۳ هزار میلیارد ریال خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت كردند كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۳۱/۶ درصد رشد نشان می‌دهد.

 بر اساس آمار دریافتی از شركت‌های بیمه در چهار ماهه منتهی به تیر ۹۵، ۵۵ درصد از خسارت‌های بازار بیمه توسط بخش غیردولتی جبران شد و طی این مدت شركت‌های بیمه تعداد ۹/۴ میلیون مورد خسارت به بیمه‌گذاران پرداخت كرده‌اند كه در مقایسه با چهار ماهه نخست سال گذشته ۲۴/۴ درصد رشد داشته است.

 https://telegram.me/zareeibimehkarafarin

 

در مدت مورد بررسی، ۳۷/۵ درصد از خسارت‌های بازار بیمه در رشته بیمه شخص ثالث و مازاد و ۳۶/۴ درصد در بیمه درمان پرداخت شده و بیمه زندگی حدود ۷/۶ درصد از خسارت‌های پرداختی بازار بیمه سهم دارند.

 

نسبت خسارت در این مدت معادل ۶۰/۹ درصد بوده كه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵/۱ واحد افزایش نشان داد. نسبت خسارت ۷ شركت بیمة میهن، حافظ، سینا، ایران، دانا، ملت و البرز (به ترتیب با: ۱۴۸/۴؛ ۹۴/۸؛ ۹۱/۳؛ ۸۲/۶؛ ۷۶/۵؛ ۷۶/۵ و ۶۵/۳ درصد) به مراتب بالاتر از این میزان در بازار بیمه بوده است.

 کانال تلگرام بیمه یعنی آرامش

دو رشته بیمة درمان و بدنه اتومبیل به ترتیب با ۱۱۹/۲ و ۷۱/۱ درصد، نسبت خسارتی بالاتر از بازار بیمه (با ۶۰/۹ درصد) داشتند. پس از این رشته‌ها، نسبت خسارت دو رشته بیمة حوادث راننده و شخص ثالث- مازاد (با ۵۸/۶ و ۵۳/۸ درصد) بالاتر از این نسبت در سایر رشته‌های بیمه بوده اما پایین‌تر از نسبت خسارت بازار بیمه قرار دارد.

 https://telegram.me/zareeibimehkarafarin

 

حجم حق بیمه‌های تولیدی بازار بیمه با ۲۰/۶ درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به حدود ۷۶/۱۴ هزار میلیارد ریال رسید كه سهم بخش غیردولتی از این مقدار حدود ۶۶/۸ درصد بوده و ۳۳/۲ درصد دیگر توسط بیمه ایران در نقش تنها شركت بیمه دولتی تولید شده است.

 

تعداد ۱۰ شركت بیمة ایران، آسیا، دانا، پارسیان، البرز، كوثر، رازی، معلم، پاسارگاد و كارآفرین (هر یك دارای سهم بالاتر از ۳ درصد) در مجموع ۸۶ درصد از حق بیمه تولیدی بازار را به خود اختصاص داده‌اند.

 

 شركت‌های بیمه در این مدت همچنین ۱۶ میلیون فقره بیمه نامه صادر كرده‌اند كه این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۱۰/۷ درصد رشد داشته است.

 

۴۲/۴ درصد حق بیمه‌های تولیدی به رشته بیمة شخص ثالث و مازاد، ۱۳/۸ درصد به بیمه زندگی و سهم بیمه درمان به میزان ۱۸/۶ درصد از پرتفوی حق بیمه تولیدی بازار رسیده است.

 

 

 اداره تحلیلهای آماری

دفتر برنامه‌ریزی و توسعه

معاونت طرح و توسعه

 

https://telegram.me/zareeibimehkarafarin

 

http://karafarinzaraey.mihanblog.com/


 نوع مطلب : مقالات بیمه ای، اخبار بیمه ای، 
برچسب ها : بیمه مرکزی+بیمه+پژوهش کده بیمه+آمار+خسارت+بازار+ایران+معلم+کارآفرین+آسیا+دانا+عملکرد+بیمه گذار+بیمه گر،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 7 مهر 1395

آیین- مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه صدور روادید از فردا چهارم مهر آغاز می‌شود، گفت: سقف تعهد بیمه‌ زائران اربعین ۱۹۲ میلیون تومان است؛ زائران اربعین فریب دسیسه‌ دلالها و شرکتهای کلاهبردار مبنی بر دریافت روادید و بیمه با قیمت اندک را نخورند.

 کانال مارا در تلگرام دنبال کنید:

 https://telegram.me/zareeibimehkarafarin

 

 

 

 محسن نظافتی در گفت‌وگو با  تسنیم، درباره زمان آغاز صدور روادید(ویزا) و آخرین اخبار ثبت‌نام اربعین حسینی اظهار کرد: صدور روادید از فردا یکشنبه در چهار مرکز کنسولی و سفارت عراق در تهران، کرمانشاه، مشهد و اهواز آغاز خواهد شد و در نیمه مهر ماه نیز 12 مرکز دیگر در سایر استانهای کشور فعالیت خواهند کرد.

 

وی یادآور شد: قرار بر این بود تا صدور روادید در روزهای گذشته از سوی مراکز کنسولی و سفارت عراق انجام بگیرد اما به خاطر تعطیلات عید قربان و عید غدیر این روند کمی به تعویق افتاده که امیدواریم هر چه زودتر اجرایی شود.

 

مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه از ابتدای راه‌اندازی سایت سماح تاکنون بیش از 180 هزار نفر از متقاضیان علاقمندی خود را برای سفر اربعین ثبت کرده‌اند، گفت: 30 هزار نفر از ثبت‌نام‌کنندگان نیز مراحل اعزام خود را قطعی کرده‌اند و مدارک را تکمیل کرده‌اند.

 

نظافتی تصریح کرد: امسال روند نام‌نویسی، صدور روادید و حتی اعزامها به‌‌گونه‌ای برنامه‌ریزی شده تا ازدحامی را در روزهای پایانی شاهد نباشیم و این تسریع در برنامه‌ریزیها می‌تواند به نظم بیشتر خروج و ورود زائران اربعین حسینی از کشور کمک کند.

 

وی ادامه داد: استقبال و نام‌نویسی متقاضیان سفر اربعین امسال بسیار مناسب بوده و شاهد رشد چشمگیر ثبت‌نامها نسبت به سالهای گذشته هستیم البته اوج ثبت‌نامها از پایان دهه اول محرم شدت بیشتری می‌گیرد و پیش‌بینی می‌کنیم امسال حدود 2 میلیون نفر از کشورمان به این سفر اعزام شوند.

 

مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت داشتن روادید(ویزا) را برای سفر اربعین امسال الزامی دانست و گفت: متقاضیان سفر اربعین به هیچ‌ عنوان نمی‌توانند بدون ویزا، بیمه و ثبت‌نام در سامانه سماح به عتبات عالیات عزیمت کنند.

 

نظافتی افزود: موضوع لغو روادید(ویزا) اربعین هرگز برای امسال عملیاتی نخواهد شد و به طور حتم کنترلهای خروجی و ورودی در مرزهای عراق نسبت به سالهای گذشته افزایش خواهد یافت.

 

وی یادآور شد: سالهای گذشته به‌سبب وجود ازدحام جمعیت در یکی از مرزها، بی‌نظمی‌هایی در کنترل خروجی برخی زائران ایجاد شد که البته برخورد قانونی با افراد بدون روادید در بازگشت صورت گرفت اما امسال تمامی تمهیدات برای جلوگیری از ازدحام در یک مرز خاص و یا در یک بازه زمانی مشخص گرفته خواهد شد.

 

مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت با بیان اینکه اجازه سفر اربعین به کسانی که در سامانه سماح ثبت‌نام نکرده‌اند داده نمی‌شود، گفت: تمامی کنترلها، مشخص شدن دفاتر قانونی، صدور روادید، گروه‌بندیها، تاریخ اعزام و بازگشت، راهنمایی خروج از مرزها، بیمه زائران و خدمات پزشکی از طریق نام‌نویسی انجام می‌گیرد.

 

نظافتی اظهار کرد: امسال نرخ روادید(ویزا) اربعین 40 دلار و بیمه زائران به همراه خدمات پزشکی به زائران اربعین 25 هزار تومان خواهد بود که تمامی ثبت‌نام‌ کنندگان باید این مراحل را طی کنند.

 

وی تصریح کرد: متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی مراقب فریب دسیسه‌های شرکتهای غیر مجاز در سفر به اربعین باشند و سراغ دلالها نروند چرا که آنها در ظاهر قیمتهای پایین‌تری برای بیمه و سایر تسهیلات ارائه می‌کنند و در حقیقت هیچگونه تعهدی به زائران نخواهند داد.

 

مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: برخی شرکتها و دلالها از بیمه 15 هزار تومانی یا دریافت روادید برای اربعین خبر می‌دهند که تمامی این وعده‌ها پوشالی و واهی است؛ با تعهدات بیمه‌ای این شرکتها خدمات پزشکی و تعهدات مناسبی در صورت بروز حوادث به زائران داده نمی‌شود.

 

تعهد بیمه‌ای زائران اربعین تا سقف 192 میلیون تومان

 

نظافتی با بیان اینکه تعهدات بیمه‌ای و پزشکی ثبت‌نام کنندگان در سامانه سماح به طور کامل انجام می‌گیرد، گفت: پوشش بیمه‌ای برای افرادی که دچار حادثه شوند تا سقف 192 میلیون تومان در نظر گرفته خواهد شد.

 

وی اظهار کرد: خدمات پزشکی نیز به زائرانی که در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند داده خواهد شد و تیمهای هلال احمر و پزشکی در طول مسیر راهپیمایی مستقر هستند و به امداد زائران آسیب‌دیده‌ای که دارای مدارک قانونی هستند، می‌پردازند.

 

مدیر‌کل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: کسانی که در سامانه سماح ثبت‌نام نکرده‌اند، نمی‌توانند از خدمات پزشکی مسیر راهپیمایی و خدمات درمانی بیمارستانهای عراق بهره بگیرند بنابراین متقاضیان قبل از عزیمت مراحل نام‌نویسی را تکمیل کنند.

 

نظافتی عنوان کرد: ویزا، خدمات پزشکی و بیمه زائران از جمله اولویتهای در نظر گرفته شده برای متقاضیان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین است و خواهشمندیم علاقمندان ثبت‌نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند.

نوع مطلب : اخبار بیمه ای، 
برچسب ها : دیه+محرم+اربعین+ثبت نام+پیاده روی+محرم+عاشورا+کربلا+نجف+زائر+بیمه+کارآفرین+3032+1395+راهپیمایی اربعین،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 3 مهر 1395

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
پربازدیدترین مطالب
تماس با ما اوقات شرعی پنجره جدید مشاهده صفحه جدید افراد انلاین Online User ابزار نضر سنجی IS
کد الکسا
فال عشق
اخرین اخبار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic