بیمه کارآفرین
روح الله زارعی کارشناس،مشاور و نماینده رسمی بیمه کارآفرین کد3032 و نماینده برتر استان لرستان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


روح الله زارعی کارشناس و نماینده رسمی بیمه کارآفرین
نماینده برتر استان لرستان کد 3032
آدرس : بروجرد 45 متری شهرداری روبروی شهرداری
تلفن : 06642516062 و 06642501573 و 09901153032 و 09339003032

مدیر وبلاگ :روح الله زارعی

 

با رأی موافق نمایندگان؛

کاهش سن معاینه فنی به ۴ سال/ جریمه سه میلیون تومانی برای مراکز متخلف معاینه فنی

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه، 15 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه هوای پاک با ماده (6) این لایحه با 143 رأی موافق، 21 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر موافقت کردند.

 

در ماده 6 آمده است: به منظور اطمینان از صحت عملکرد خودرو در زمینه‌های فنی و ایمنی و کنترل آلاینده‌های هوا و صدا، انجام معاینه فنی کلیه وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، نیمه سنگین، سنگین، موتورسیکلت که توسط بخش‌های دولتی، عمومی و غیردولتی به کار گرفته می شوند، در دوره‌های زمانی منظم و توسط مراکز مورد تأیید سازمان الزامی است.

 

تبصره 1- دوره معافیت انجام معاینه فنی، از زمان تولید، برای وسایل نقلیه شخصی و دولتی 4 سال و برای وسایل نقلیه عمومی یکسال تعیین می گردد.

 

دوره‌های انجام معاینه فنی پس از این دوره و تعرفه انجام معاینات بر اساس مقرراتی است که به پیشنهاد سازمان و وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی به تصویب هیأت وزیران می رسد تعیین می شود.

 

راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی موظف است در صورتی که دارنده وسایل نقلیه موضوع این ماده، با اتمام دوره معافیت یا انقضای اعتبار گواهی معاینه فنی، از مراجعه به مراکز مجاز معاینه فنی و دریافت گواهی مذکور خودداری نماید، ضمن متوقف نمودن خودرو، در ازای هر روز تردد بدون گواهی مذکور، نسبت به صدور قبض جریمه مطابق با قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی جهت دارنده خودرو اقدام نماید.

 

تبصره 2- در صورتی که متصدیان و کارکنان مراکز مجاز معاینه فنی و یا مأموران و ناظران بر عملکرد آنان، برخلاف مقررات موضوع این ماده، اقدام به صدور گواهی خلاف واقع جهت دارندگان وسایل نقلیه موضوع این ماده نمایند، به حداکثر مجازات جرم صدور گواهی خلاف واقع، موضوع ماده (540) قانون مجازات اسلامی ( کتاب پنجم- تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده مصوب 2/3/1375) مصوب محکوم می شوند.

 

تبصره 3- مراکز معاینه فنی که از ضوابط تأسیس، فعالیت و بهای خدمات مربوط تخلف نمایند با اعلام سازمان، وزارت کشور یا وزارت راه و شهرسازی به پرداخت جریمه نقدی معادل سی میلیون (30.000.000) ریال محکوم و در صورت تکرار تخلف حسب مورد به تعلیق پروانه فعالیت از یک ماه تا یک سال و یا لغو دائم پروانه فعالیت محکوم می شوند.

 

وجوه حاصل از اجرای این ماده حسب سازمان شهرداری ها و دهیارهای کشور یا سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود  و در چهارچوب قوانین بودجه سالانه جهت ساماندهی، آموزش و ارتقای نظارت بر مراکز معاینه فنی به مصرف می رسد.

 

تبصره 4- نرخ بهای خدمات صدور گواهی معاینه فنی موضوع این ماده توسط وزارتخانه های کشور و راه و شهرسازی تعیین می گردد.

 

تبصره 5- صدور گواهی معاینه فنی وسائل نقلیه ریلی، هوایی و دریایی براساس استانداردها و ضوابط سازمان های بین‌المللی مرتبط توسط دستگاه اجرائی ذی ربط انجام می گیرد و مسوولیت کنترل و نظارت بر گواهینامه مذکور به عهده سازمان است.

 

تبصره 6- فروشندگان خودرو مکلفند در هنگام انجام معامله، نسبت به ارائه گواهی معتبر معاینه فنی اقدام نمایند.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : نماینده+مجلس+موتوری+خودرو+بیمه+معاینه فنی+بیمه+کارآفرین+بروجرد+قانون+تصویب+هیات دولت+معاینه فنی+مرکز+گواهی+سازمان،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 19 فروردین 1396

 

خرید و فروش و تردد وسایل نقلیه موتوری فرسوده ممنوع شد

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 16 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی لایحه هوای پاک با ماده (8) این لایحه با 123 رأی موافق، 16 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 215 نماینده حاضر در جلسه با آن موافقت کردند.

 

براساس ماده 8 این لایحه خرید و فروش و تردد وسایل نقلیه موتوری فرسوده ممنوع شد.

 

در ماده 8 لایحه هوای پاک آمده است: تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مالک وسایل نقلیه موتوری اعم از سبک، نیمه سنگین، سنگین، موتورسیکلت مکلفند وسایل نقلیه خود را پس از اتمام سن فرسودگی از رده خارج کنند و مسوولیت خود را از این جهت نزد یکی از موسسات بیمه داخلی تحت نظارت بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بیمه کنند.تعیین سن فرسودگی و بیمه انواع وسایل نقلیه موتوری موضوع این ماده، بر اساس آیین‌نامه ای است که حداکثر ظرف مدت سه ماه پس از ابلاغ این قانون به پیشنهاد مشترک سازمان و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان ملی استاندارد ایران و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تصویب هیأت وزیران می رسد.

 

حمل بار و مسافر، صدور گواهی معاینه فنی، تخصیص بیمه شخص ثالث، خرید وفروش، نقل و انتقال و تردد وسایل نقلیه موتوری فرسوده ممنوع می باشد. پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران خودروهای فرسوده را به ازای هر روز تردد با عنوان ورود و تردد وسایل نقلیه غیرمجاز در معابر، محدوده‌ها و مناطقی که ممنوع اعلام شده است جریمه می‌نماید.

 

تبصره1- دولت موظف است از محل صرفه‌جویی حاصل از بهبود و مدیریت سوخت ناشی از اجرای این قانون، ساز و کار و تسهیلات لازم جهت جایگزینی خودروهای فرسوده حمل و نقل عمومی با خودروهای نو را فراهم کند.

 

تبصره 2- دولت مکلف است در بودجه سالیانه ردیفی به منظور اعطای تسهیلات ارزان قیمت جهت جایگزین کردن خودروها و موتورسیکلت‌های فرسوده موجود با کارمزد چهاردرصد (4%) با بازپرداخت ده ساله تعیین کند و به تصویب مجلس شورای اسلامی برساند.

نوع مطلب :
برچسب ها : خرید+فروش+بیمه+کاآفرین+خودرو+فرسوده+مجلس+خانه+بروجرد+زارعی+موتور+لایحه+3032+قانون+فرسوده+موتوری+لایحه+ماده+بودجه،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 19 فروردین 1396

 

 

افرایش سرمایه دوهزار و پانصد میلیاردی بیمه کارآفرین در بورس

 

افزایش سرمایه شرکت بیمه کارآفرین در مجمع فوق العاده \ به میزان ۲۵ میلیارد تومان از محل انباشته تصویب شد، تا سرمایه بیمه کارآفرین از ۱۵۰ میلیارد تومان به ۱۷۵ میلیارد تومان برسد.

 

به گزارش ریسک نیوز، علی آزاد رئیس هیئت مدیره شرکت بیمه کارآفرین در جمع صاحبان سهام گفت: افزایش سرمایه شرکت قبلا به اندازه ۳۰ میلیارد تومان

تصویب شده بود که بنا به نظر سازمان بورس تصویب ۲۵ میلیارد آن در دستور کار قرار گرفت. خوشبختانه این افزایش سرمایه قبلا مصوب شده بود و در حال حاضر

باید دستور بورس را اجرایی کنیم.

 

 

وی ادامه داد: دستور کار بعدی، تصویب اساسنامه شرکت مطابق با اساسنامه بورس و بیمه مرکزی است که در این جلسه مصوب خواهد گردید.

 

 

در ادامه ضرابی مدیرعامل شرکت بیمه کارآفرین بیان داشت: بیمه کارآفرین اولین بیمه خصوصی بود که تاسیس شد. ما باید این افزایش سرمایه را به سمع و

نظر شما برسانیم. علاوه بر این ۲۵ میلیارد تومان، ۲۵ میلیارد دیگر از سود انباشته، سرمایه را افزایش خواهیم داد. این موضوع پس از تایید سازمان های

ذی ربط صورت خواهد گرفت. تا پایان سال ۹۶ افزایش سرمایه دوم نیز باید عملی شود، این موضوع الزام بیمه مرکزی می باشد.

 

 

در پایان جلسه نیز  افزایش سرمایه شرکت به اندازه ۲۵ میلیارد تومان تصویب شد. همچنین تغییر اساسنامه شرکت مطابق با اساسنامه بیمه مرکزی و سازمان

بورس مورد تصویب مجمع فوق العاده قرار گرفت.‌

نوع مطلب :
برچسب ها : بورس+بیمه+بیمه کارآفرین+ضرابی+سرمایه+افزایش+زارعی+بروجرد+شهرداری+پول+اندوخته+3032+مجمع+فوق العاده+آزاد+مدیر+شرکت،
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 10 فروردین 1396

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
پربازدیدترین مطالب
تماس با ما اوقات شرعی پنجره جدید مشاهده صفحه جدید افراد انلاین Online User ابزار نضر سنجی IS
کد الکسا
فال عشق
اخرین اخبار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات