بیمه کارآفرین
روح الله زارعی کارشناس،مشاور و نماینده رسمی بیمه کارآفرین کد3032 و نماینده برتر استان لرستان
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


روح الله زارعی کارشناس و نماینده رسمی بیمه کارآفرین
نماینده برتر استان لرستان کد 3032
آدرس : بروجرد 45 متری شهرداری روبروی شهرداری
تلفن : 06642516062 و 06642501573 و 09901153032 و 09339003032

مدیر وبلاگ :روح الله زارعی

بالغ بر 66 درصد از سهام شرکت بیمه کارآفرین متعلق به سهامداران حقیقی و 34 درصد سهامداران حقوقی هستند. سهامدارانی که مالکیت بیش از 1% سهام شرکت را در پایان سال مالی منتهی به 29/12/1397 دارند به شرح ذیل می باشند:


سهامداران

تعداد سهام

درصد از کل

اشخاص حقیقی

822,000,000

46.97

بانک کارآفرین

349.955.866

20

گروه توسعه مالی مهر آیندگان (سهامی عام)

50.000.000

3

سرمایه گذاری بانک کارآفرین (سهامی خاص)

49.562.478

3

شرکت تضمین (سهامی خاص)

34.999.993

2

شرکت مهندسی و ساختمان جهان پارس (سهامی خاص)

21.449.962

1.20


نوع مطلب :
برچسب ها : سهام، بیمه، بانک کارآفرین، شرکت جهان پارس، اشخاص، حقیقی، مهرآیندگان،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 22 آبان 1398

آپلود عکس" alt="بیمه بدنه" />


نکات مهمی که باید بدانید؟

1. در صورتی می‌توانید اتومبیل را بنام خود بیمه بدنه نمائید یا ذینفع بیمه نامه باشید که سند یا دفترچه مالکیت اتومبیل بنام شما صادر شده باشد و یا سند رسمی وکالت از طرف مالک داشته باشید، در غیر اینصورت با مسئولین صدور بیمه نامه مشورت نمائید.
2.
بیمه‌نامه بدنه اتومبیل قابل انتقال به غیر نیست مگر با موافقت کتبی بیمه‌گر، بنابراین در صورت انتقال مالکیت اتومبیل به هر شکل اعم از قولنامه‌ای، وکالتی، قطعی یا اشکال دیگر مراتب را بلافاصله ضمن ارائه اصل بیمه‌نامه، کتباً به اطلاع شرکت بیمه برسانید. حق بیمه مدت باقیمانده قابل استرداد است.
*
در صورت نقل و انتقال موضوع بیمه ( خودرو ) این امکان برای بیمه گذار می باشد که سابقه بیمه نامه قبلی یا بیمه نامه جاری را به مورد بیمه دیگری منتقل نماید و ذکر این مطلب که در این حالت الحاقیه فسخ به صورت روزشمار صادر می گردد که بیمه گذار متضرر نشود و کلیه سوابق و مبلغ الحاقیه برگشتی به بیمه نامه جدید انتقال می یابد ولیکن در خصوص بیمه گذاری که از محل بیمه نامه قبلی خسارت دریافت نموده باشد فسخ بصورت کوتاه مدت صادر می گردد و همچنین در خصوص بیمه گذارانی که 2 ماه به تاریخ انقضاء بیمه نامه قبلی که بیمه گر آن سامان باشد برای انتقال ( جابه جایی ) مراجعه نماید به لحاظ اعمال تخفیف عدم خسارت الحاقیه فسخ صادر نمی گردد والحاقیه ابطال بدون برگشت حق بیمه صادر می شود .
توجه : در صورتی که بیمه گذار موفق و یا در حال حاضر قصد خرید یا اقدامی برای خرید خودرو جدید نداشته باشد امکان صدور الحاقیه تعلیق بیمه نامه می باشد ولیکن اعتبار این الحاقیه صرفاًبرای سه ماه است .
3.
چون مزایای این بیمه نامه منحصراً متعلق به شماست، این امکان برای شما وجود دارد که می توانید بیمه نامه خود را فسخ نمائید در صورت فسخ حداکثر تا 6 ماه و در صورت انقضا مدت بیمه نامه حداکثر تا سه ماه جهت استفاده از تخفیف عدم خسارت نزد بیمه گر محفوظ می باشد .
4.
اتومبیل خود را به قیمت مبادله‌ای در بازار (قیمت روز) بیمه نمائید و در صورت افزایش قیمت آن سریعاً ضمن مراجعه به شرکت بیمه، نسبت به تعدیل مبلغ بیمه اقدام نمائید.
5.
در صورت وقوع حادثه منجر به خسارت، قبل از جابجایی اتومبیل خسارت دیده سریعاً جهت تهیه گزارش توسط مقامات انتظامی اقدام و سپس قبل از انجام تعمیرات، با اتومبیل خسارت دیده و مدارک لازم از قبیل: گزارش مهر شده مقامات انتظامی، اصل گواهینامه، اصل بیمه‌نامه بدنه و شخص ثالث و اصل سند مالکیت به شرکت بیمه مراجعه فرمائید.
6.
در صورت دریافت خسارت بابت هر یک از خطرات اصلی و تبعی ، بیمه نامه تمدیدی مشمول تخفیف عدم خسارت به تفکیک استفاده از نوع خطر می شوید .
بدین منظور : اگر بیمه گذار از محل بیمه نامه سال قبل از پوشش شکست شیشه به تنهایی استفاده نموده باشد در زمان تمدید بیمه نامه به دلیل عدم استفاده از پوشش اصلی این قسمت شامل تخفیف عدم خسارت میگردد ولیکن پوشش های اضافی به صورت کلی شامل تخفیف نمی گردد و در سالهای آینده نیز تخفیفات عدم خسارت در صورت عدم دریافت خسارت به همین منوال ادامه می یابد .
7.
از آنجا که شرکت بیمه سامان در صورت عدم اعلام خسارت طی یکسال برای سال دوم و سالهای بعد تخفیف قابل ملاحظه‌ای بعنوان تخفیف عدم خسارت در حق بیمه منظور می‌نماید، همچنین اعلام خسارت متعدد موجب افزایش فرانشیز در هر مرحله می‌گردد، بنابراین در اعلام خسارت جزئی دقت و توجه کافی مبذول فرمائید.
8.
در تصادفات رانندگی چنانچه مقصر حادثه نبودید و مسئول حادثه شخص شناخته شده‌ای بود و امکان تعقیب وی و بازیافت خسارت فراهم گردد . نه تنها از افزایش فرانشیز خسارت متوالی معاف می‌گردید و فرانشیز شما معادل 50% فرانشیز معمول خواهد بود، بلکه دریافت خسارت مذکور موجب عدم استفاده از تخفیف عدم اعلام خسارت در سال بعد نمی‌گردد.
توجه : برای اعلام خسارت و دریافت چک خسارت، مراجعه بیمه گذار یا نماینده قانونی او به شرکت بیمه الزامی است.
*
برای استفاده از این مزایا و جهت حفظ حقوق خود موارد زیر را دقیقاً مطالعه فرمائید:
الف) در صورت اقرار به تقصیر از طرف مقصر حادثه و قبول نظر کارشناس تصادفات، مشخصات کامل و نشانی محل کار و سکونت ایشان در برگ بازجویی قید شود.
ب) در برگ بازجویی خود ضمن اعلام شکایت نسبت مقصر حادثه با وی سازش نکنید.
ج) در صورتیکه برای تعیین میزان خسارت کارشناس رسمی انتخاب گردد و نظر ایشان در خصوص میزان خسارت و یا چگونگی حادثه مورد قبول شما نباشد، ضمن اعتراض کتبی نسبت به نظر کارشناس، مراتب را حداکثر ظرف مدت پنج روز از تاریخ اظهار نظر کارشناس به این شرکت اعلام فرمائید تا نظر کارشناس مذکور ملاک پرداخت خسارت از طرف این شرکت قرار نگیرد.

9.
دزدی کلی عبارت است از:
الف) اتومبیل به سرقت رفته و دیگر کشف نگردد.
ب) اتومبیل به سرقت رفته کشف گردد، ولی لوازمی از آن به سرقت رفته یا اتومبیل دچار حادثه شده باشد.
ج) دزدی درجا: به موردی اطلاق می‌شود که از اتومبیل بیمه شده در حال توقف لوازم به سرقت رفته باشد.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : بدنه، بیمه مرکزی، انتقال، چک، سفته، کارشناس، کشف،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 22 آبان 1398
بیمه درمان

معرفی بیمه نامه :
بستری در بیمارستان و اعمال جراحی و پرداخت هزینه های مربوط به آن یکی از نگرانی های جدی خانواده ها می باشد. افزایش روز افزون بهای خدمات بیمارستانی از جمله تهیه لوازم، دستمزد پزشکان جراح، دارو، هزینه های اتاق عمل، هزینه های عمومی و هزینه های بستری شدن در بیمارستان در بسیاری از موارد مشکلات مالی قابل ملاحظه ای را برای بیمار و یا سرپرست خانواده به وجود می آورد. جبران این هزینه ها مستلزم یک برنامه ریزی پس اندازی بلند مدت است که با دشواری های خاص خود مواجه می باشد. بیمه نامه درمان گروهی با جبران کلیه هزینه های درمان بیمارستانی و همچنین اعمال جراحی سرپایی و پاراکلینیکی، از تحمیل این هزینه ها به خانواده کارکنان جلوگیری نموده و آرامش خاطر را به کارکنان و خانواده آنان باز می گرداند. کارکنان هر مؤسسه، اعم از مؤسسه بازرگانی تولیدی و خدماتی، طبق قانون باید از طریق مؤسسه مورد نظر تحت پوشش بیمه درمان قرار گیرند (بیمه تامین اجتماعی یا خدمات درمانی یا ... ) که به آن اصطلاحا بیمه گر اول گفته میشود. این بیمه درمان، علاوه بر پوشش هزینه هایی مانند حق ویزیت پزشک و هزینه های خرید دارو، باید هزینه های درمانی و جراحی در مراکز درمانی را پوشش دهد. اما در عمل، بخش قابل توجهی از این هزینه ها را خصوصا به هنگام مراجعه به مراجع پزشکی غیر دولتی، بیمه شده خود متحمل میشود. بیمه گران برای جبران این گونه هزینه های تامین نشده توسط بیمه گر اول بیمه گروهی مازاد درمان را عرضه می کنند.
شرایط عمومی و خصوصی:
به طور کلی مزایای پوششی که می تواند در قالب قرارداد درمان گروهی بر اساس مفاد آیین نامه شماره 74 مصوب شوراعالی بیمه و با رعایت کلیه بخشنامه های ارسالی شرکت بیمه کارآفرین به هر یک از بیمه شدگان ارائه گردد به شرح زیر میباشد.
 • جبران هزینه های بستری، جراحی (عمومی و تخصصی)، انواع سنگ شکن، شیمی درمانی، رادیوتراپی، آنژیوگرافی قلب (عمومی و تخصصی) در بیمارستان و مراکز جراحی محدود و DAY CARE
 • افزایش جبران هزینه های اعمال جراحی مربوط به سرطان ، مغز و اعصاب مرکزی و نخاع (باستثناء دیسک ستون فقرات) گامانایف، پیوند ریه، پیوند کبد، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان و قلب
 • جبران هزینه زایمان اعم از طبیعی و سزارین
 • جبران هزینه هزینه مربوط به نازائی و ناباروری شامل اعمال جراحی مرتبط IUI ITSC ،ZIFT GIFT، میکرواینجکشن و IVF
 • جبران هزینه هزینه های پاراکلینیکی نوع اول شامل: سونوگرافی، ماموگرافی، انواع اسکن، انواع سی تی اسکن، انواع آندوسکوپی، MRI، اکو کاردیو گرافی، استرس اکو و دانسیتو متری
 • جبران هزینه هزینه های پاراکلینیکی نوع دوم شامل: تست ورزش، تست آلرژی تست تنفسی، نوار عضله، نوارعصب، نوار مغز، نوار مثانه، شنوایی سنجی، بینایی سنجی، هولترمانیتورینگ قلب و آنژیوگرافی چشم
 • جبران هزینه هزینه های جراحی مجاز سرپائی مانند: ختنه، شکسته بندی، گچ گیری، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، بخیه، تخلیه کیست، لیزر درمانی و بیوپسی
 • جبران هزینه هزینه های آزمایشهای تشخیص پزشکی ، پاتولوژی یا آسیب شناسی و ژنتیک پزشک، انواع رادیوگرافی، نوار قلب و فیزیوتراپی
 • جبران هزینه رفع عیوب انکساری چشم به میزان 3 دیوپتر یا بیشتر با تأیید پزشک بیمه گر
 • جبران هزینه ویزیت ، دارو ( بر اساس فهرست داروهای مجاز کشور صرفاً مازاد بر سهم بیمه گر اول) و خدمات اورژانس در موارد غیربستری
 • جبران هزینه عینک طبی و لنز تماس طبی
 • جبران هزینه خرید سمعک
 • جبران هزینه دندان پزشکی
 • جبران هزینه انتقال بیمار با آمبولانس در موارد اورژانس داخل شهری
 • جبران هزینه انتقال بیمار با آمبولانس در موارد اورژانس بین شهری

 • مراجع درمانی:
 • واحد کمک رسان این شرکت به منظور ارائه خدمات مناسب و با کیفیت به شما اقدام به عقد قرارداد با اکثر بیمارستان های درجه یک ممتاز و خصوصی در تهران و بسیاری از مراکز استان ها نموده است. عقد این قراردادها به منظور تامین غیر مستقیم سهم بیمه گر از هزینه های بیمارستانی بیمه شده صورت گرفته و در اکثر موارد پاسخگوی نیاز های درمانی شما خواهد بود.

  بدیهی است صدور معرفی نامه صرفاً جهت آندسته از مراجع پزشکی انجام می پذیرد که در تاریخ مراجعه شما جزو قراردادهای معتبر طرف قرارداد واحد عملیات کمک رسان این شرکت بوده و در صورت تعلیق و یا فسخ قرارداد با مرجع پزشکی بعد از شروع بیمه نامه٬ مسئولیتی متوجه بیمه گر و واحد عملیات کمک رسان این شرکت نخواهد بود .

 • در موارد معدودی به شرح زیر تامین مستقیم کلیه هزینه های پرداختی از جانب بیمه شده از سوی شرکت بیمه کارآفرین امکان پذیر نمی باشد و از آنجاییکه پرداخت هزینه ها طبق تعرفه وزارت بهداشت انجام می شود در صورت مراجعه بیمه شده به مراکز غیر طرف قرارداد قسمتی از هزینه های پرداخت شده که خارج از تعرفه وزارت بهداشت قابل جبران نمی باشد.

الف: بیمارستان محل بستری طرف قرارداد این شرکت نمی باشد:

در این حالت به شما توصیه می گردد که در صورت تمایل به استفاده از معرفی نامه , بیمارستان محل بستری را به بیمارستان همترازی که طرف قرارداد باشد تغییر دهید , در صورت اصرار شما به بستری در بیمارستان غیر طرف قرارداد درخواست می گردد کلیه هزینه های درمانی را راساَ پرداخت و پس از دریافت سهم بیمه گر اول ظرف مدت تعیین شده در قرارداد , تصویر برابر اصل شده (توسط بیمه گر اول) مدارک درمانی خود را به همراه تصویر چک و یا حواله دریافتی مدارک درمانی خود را توسط نماینده مربوطه برای واحد عملیات کمک رسان این شرکت ارسال نمایید, پس از بررسی مدارک فوق و در صورت احراز شرایط و تکمیل پرونده بیمه شده, بیمه گر هزینه های شما را بر اساس تعرفه قرارداد با بیمارستان های همتراز و حداکثر تا سقف تعرفه های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تسویه خواهد نمود.

ب: پزشک معالج متعهد به قرارداد نیست:

تعداد معدودی از پزشکان در مراکز طرف قرارداد و یا غیر طرف قرارداد مبالغی خارج از شرایط قرارداد و یا تعرفه مقرر از بیمار مطالبه می نمایند ، بدیهی است تامین این درخواست در تعهد بیمه گر نبوده و توصیه می شود شما نیز نپذیرید, در چنین حالتی از شما درخواست می گردد تا از خدمات اکثر پزشکان مجربی که تابع شرایط قرارداد و یا تعرفه های مقرر هستند استفاده نمایید و در صورت اصرار شما به استفاده از خدمات پزشک مورد نظر خود، آمادگی داشته باشید مازاد سهم هزینه های پرداختی مازاد بر تعرفه وزارت بهداشت را شخصا پرداخت نمایید.

در این موارد علیرغم تلاش مسئولین واحد کمک رسانی این شرکت و وجود قرارداد فی مابین شرکت بیمه کارافرین و مرجع پزشکی و یا پزشک معالج بنا به دلایلی که خارج از اختیار شرکت بوده و امکان صدور معرفی نامه فراهم نمی گردد و از شما درخواست می گردد کلیه هزینه های درمانی را شخصاّ پرداخت و مدارک لازم را با رعایت موارد فوق الذکر توسط نماینده بیمه گذار به واحد عملیات کمک رسان این شرکت ارسال نمایید تا در صورت تایید نسبت به بررسی و جبران هزینه های پرداختی همانند روش ذکر شده در بند الف اقدام لازم مبذول گردد.

ج: بستری بدون اطلاع واحد کمک رسان این شرکت:

در صورتی که به هر علت بدون اطلاع قبلی همکاران واحد کمک رسانی این شرکت در بیمارستانهای طرف قرارداد بستری شدید , خواهشمند است ترتیبی اتخاذ فرمایید که در اولین فرصت و قبل از ترخیص از بیمارستان و در زمان بستری با همکاران واحد عملیات کمک رسان این شرکت تماس گرفته و اطلاعات لازم را در اختیار آنها قرار داده, واحد عملیات کمک رسان این شرکت در صورت احراز شرایط سعی خواهد نمود معرفی نامه را در طول مدت بستری به بیمارستان ارسال نماید و در صورتی که این عمل مقدور نباشد پس از ارائه مدارک توسط بیمه شده به ترتیبی که قبلاً اعلام شده است هزینه های شما را در صورت احراز شرایط بر اساس تعرفه بستری بیمارستان طرف قرارداد تامین خواهد نمود. به منظور استفاده بهینه از قرارداد درمانی به شما توصیه می گردد حتماَ در زمان بستری و یا در اولین فرصت در حین بستری و قبل از ترخیص از بیمارستان با واحد کمک رسانی این شرکت تماس بگیرید.

د: بیمه شدگان محترم در مواقعی که با صدور معرفی نامه واحد کمک رسانی این شرکت به مراجع پزشکی طرف قرارداد مراجعه می نمایند اکیداً از بستری و یا انجام موارد پزشکی مربوطه به صورت آزاد خود داردی نموده و از پرداخت هزینه ها به صورت آزاد پرهیز فرمایند ، بدیهی است در این صورت تسویه هزینه های پزشکی علیرغم تطبیق با تعرفه های مصوب با تاخیر زمانی تسویه خواهد شد.

لازم به توضیح است در کلیه موارد فوق جبران هزینه های پرداختی کمتر از هزینه های پرداختی شما به پزشک و یا بیمارستان خواهد بود , لذا به منظور جلوگیری از زیان احتمالی حتماَ به توصیه در انتخاب بیمارستان ها و پزشکان طرف قرارداد توجه نمایید.

توصیه های مهم:

تا آنجایی که امکان دارد فرصت مناسبی ( حداقل دو روز کاری ) میان اعلام به واحد عملیات و تاریخ بستری و یا مراجعه به مرجع پزشکی مورد نظر در نظر بگیرید.

در زمان تماس اولیه کلیه اطلاعات لازم ( موارد درج شده در فوق ) را در اختیار واحد کمک رسانی گذاشته تا نسبت به تشکیل پرونده اقدام گردد.

در صورتی که مرجع پزشکی و یا پزشک معالج شما در خواست پرداخت مبلغ جدا گانه ای به غیر موارد تصریح شده در معرفی نامه را نمود مراتب را سریعاَ به اطلاع مدیریت واحد کمک رسانی برسانید.

مدارک مورد نیاز برای بررسی پرونده و درخواست ارائه خدمات در مواردی که معرفی نامه توسط واحد عملیات صادر نشده, به شرح زیر است:

 • در صورت بستری در بیمارستان:

تصویر برابراصل شده کلیه مدارک توسط سازمان بیمه گر اول شامل:

اصل صورتحساب بیمارستان (در صورت عدم استفاده از سهم بیمه گر اول)

صورتحساب پزشکان

گواهی پزشک معالج مبنی بر نوع درمان و یا جراحی انجام شده

تصویر برگ شرح عمل

گواهی بیهوشی

گواهی ریز داروها. لوازم مصرفی اتاق عمل, آزمایشات, خدمات رادیولوژی, پاتولوژی, گزارش ام آر آی, سی تی اسکن, سونوگرافی, آندوسکوپی, آنژیوگرافی و غیره، و گزارش موارد فوق

گواهی انجام مشاوره پزشکی با مهر و امضائ پزشک .

فاکتور پروتز و لوازم مصرف شده داخل بدن همراه با گواهی تایید مصرف از پزشک معالج و ممهور شده به مهر اتاق عمل بیمارستان.

اصل قبض و یا رسید خدمات انجام شده در خارج از بیمارستان همراه با گزارش و جواب.

در مورد ختنه نوزاد کپی شناسنامه بیمه شده اصلی که نام نوزاد در آن قید گردیده باشد مورد نیاز می باشد .

ارائه تصویر چک و یا حواله سازمان بیمه گر اول

سایر اسناد و مدارکی که با توجه به مورد پزشکی انجام شده مورد نیاز بیمه گر می باشد .

در صورت عدم درج حق الزحمه پزشکان در صورتحساب ، این مبلغ بر اساس مفاد قرارداد با آن مرکز و یا مراکز هم درجه و حداکثر تا تعرفه های مصوب وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی تأمین می گردد.

 • پاراکلینیکی:

سایر خدمات تشخیصی شامل آندوسکوپی،‌ خدمات تشخیصی قلب و عروق (نظیر نوار قلب، اکوکاردیوگرافی و ...)، خدمات تشخیص بیماری های مغز و اعصاب ( نوار عصب و عضله، نوار مغزی و ....) و خدمات تشخیصی دیگر بر اساس تعرفه های مندرج در کتاب ارزش نسبی خدمات و با ارائه صورتحساب و کپی گزارش قابل بررسی و محاسبه است. در بخشهای سرپایی که در ادامه این بخش ارائه شده است به طور مشروح در خصوص این خدمات صحبت شده است.


نوع مطلب : بیمه کارآفرین، اطلاعات بیمه ای، 
برچسب ها : بیمه درمان، درمان گروهی، بیمه کار افرین،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 11 آبان 1398
بیشتر بدانیم :
در بیمه مسولیت حرفه ایی مسولیت قانونی صاحبان حرفه در ارتباط با کسانی که از حرفه انان دچار اسیب مالی و جانی میگردند تحت پوشش قرار میگیرد
نوع مطلب : بیمه کارآفرین، بیمه مسولیت، 
برچسب ها : بیمه مسولیت حرفه ایی، ییمه کار افرین،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 6 آبان 1398
 


خدمات دندانپزشکی

خدمات دندانپزشکی در کشور ما از پوشش بیمه ای برخوردار نیست، افزود: با توجه به اینکه در سبد خانوار سلامت دهان و دندان تعریف نشده است، اغلب مردم توان پرداخت هزینه های مربوط به درمان بیماری های دهان و دندان خود را ندارند.

وی با تاکید بر اینکه شعار دولت باید پیشگیری به همراه درمان باشد، ادامه داد: تقویت منابع بیمه ای برای پوشش خدمات دندانپزشکی یک ضرورت است و ورود بیمه های تکمیلی به این عرصه کمک بزرگی به ارتقای سلامت دهان و دندان می کند.

عباسیان افزود: باید تدابیری اندیشیده شود تا آحاد مردم به خدمات درمانی دندانپزشکی  دسترسی داشته باشند و دغدغه آنان تامین هزینه های مالی نباشدواجرای طرح وارنیش فلوراید در گروههای سنی ۶ تا ۱۴ سال و مادران باردار گرچه راهکار خوبی برای کاهش پوسیدگی محسوب می‌شود، اما کافی نیست، زیرا ۹۰ درصد همین گروههای هدف نیازمندخدمات سطح دو و سه برای دندان‌های خود هستند.

عضو دندانپزشک شورای عالی نظام پزشکی با بیان اینکه پیشگیری به تنهایی چاره مشکلات نیست، تصریح کرد: گرچه پیشگیری مقدم بر درمان است اما در حوزه دندانپزشکی با توجه به آمار بالای پوسیدگی و موارد از دست دادن دندان، ارائه خدمات سطوح دو و سه یک ضرورت محسوب می شود که به دلیل توان مالی پایین، اغلب مردم از دریافت این خدمات محروم هستند.

عباسیان با اظهار تاسف از اینکه مراکز دولتی دندانپزشکی خدمات درمانی را در سطح یک ارائه می دهند، خاطرنشان کرد: اکثریت مردم توان مراجعه به بخش های خصوصی دندانپزشکی را ندارند و در مراکز دولتی نیز تنها خدماتی که ارائه می شود محدود به کشیدن و یا ترمیم های بسیار سطحی است ، بنابراین بیماران ترجیح می دهند با کشیدن دندان آسیب دیده از درد خلاص شوند و میزان کشیدن دندان در  مراکز دولتی نیز رو به افزایش است.

وی یادآور شد: یکی از کارهای پایه‌ای که در حوزه دندانپزشکی باید انجام شود ورود جدی سازمان های بیمه گر  برای پوشش خدمات دندانپزشکی است، زیرا ۷۰ درصد مردم که اکثریت را تشکیل می‌دهند توان پرداخت هزینه‌های دندانپزشکی را ندارند و زمانی به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند که دیگر چاره‌ای جز کشیدن دندان خود ندارد.

نوع مطلب : بیمه کارآفرین، اخبار بیمه ای، 
برچسب ها : خدامت دندانپزشکی، دندانپزشکی، بیمه کار افرین،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 6 آبان 1398


http://uupload.ir/files/894a_کار_افرین.jpg
سود خالص شرکت بیمه کار افرین در پایان شهریور 98به رقم 178.689 میلیون ریال رسید و رشد 218درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشه داشت .
همچنین سود عملیاتی این شرکت به رقم 123.153 میلیون ریال رسید و 364 درصد رشد یافت 
نوع مطلب : بیمه کارآفرین، اطلاعات بیمه ای، 
برچسب ها : بیمه کار افرین،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 4 آبان 1398

تصادفات صوری

خودداری از پرداخت خسارت در تصادفات صوری:
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان آذربایجان‌شرقی برخورد جدی نیروی انتظامی و واحدهای قضایی و نیز شرکت‌های بیمه استان با پدیده و عاملان تصادفات ساختگی و صوری را خواستار شد.

به گزارش سایت تحلیلی- خبری آیین و  به نقل از ایرنا، بابک محبوب علیلو در نشستی با مدیران و مسوولان نمایندگی شرکت های بیمه در استان آذربایجان شرقی تاکید کرد: برای برخورد و مقابله با این قبیل تصادفات صوری و جعلی لازم است ضمن آسیب شناسی، هرچه زودتر طرح کارشناسی پیشگیری از تصادفات با محوریت دادسرا توسط شرکت های بیمه و با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان تدوین و عملیاتی شود.

وی افزود: رفتارهای متضمن قانون گریزی و قانون ستیزی با هر انگیزه ای به نفع جامعه نیست و شرکت های بیمه  باید ضمن خودداری از پرداخت هرگونه خسارت بابت تصادفات صوری و ساختگی، در پرداخت خسارت های واقعی به زیان دیده ها  و بر اساس آراء محاکم تسریع کنند و هیچ گونه تعلل در این زمینه قابل قبول نخواهد بود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان ادامه داد: تا زمانی که وضعیت موجود آسیب شناسی و علت افزایش تصادفات ساختگی در شهرهای استان ریشه یابی نشود، اقدامات و نسخه های کنونی مثمر ثمر نخواهد بود.

علیلو بر ضرورت ایجاد حساسیت نسبت به این قبیل تصادفات (تصادفات صوری و جعلی) در جامعه تأکید و خاطرنشان کرد: هرگونه وصول و ایصال بلاوجه و صوری در این ارتباط غیرقانونی بوده و با افراد و باندهایی که تلاش دارند با صحنه سازی های ساختگی از شرکت های بیمه اخاذی کنند به شدت برخورد خواهد شد.

وی به شرکت های بیمه اطمینان داد که دادستانی و واحدهای قضایی و انتظامی استان از اقدامات آنان در مقابله با پدیده تصادفات ساختگی حمایت می کند و خود شرکت های بیمه هم باید در این زمینه پیشقدم باشند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی همچنین به ماده ۲۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی و بند الف تبصره ده ماده واحده قانون بودجه سال های ۹۷ و ۹۸ اشاره و از اختصاص نیافتن وجوه حاصله از آن ها به استان انتقاد کرد.

وی گفت: این مورد بارها در جلسات مشترک با مسوولان اجرایی مربوطه استان درخواست شده، اما تاکنون نسبت به اجرای آن اهتمام نشده است.

وی تأکید کرد: سهم استان از محل اعمال ماده و تبصره مذکور که به خزانه داری کل واریز می شود باید اخذ و در راستای توسعه زیرساخت های استان از جمله راه ها و برای پیشگیری ازحوادث رانندگی هزینه شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت فرهنگ در جامعه و نقش آن در کاهش آسیب های اجتماعی و ترافیکی ضرورت توسعه فرهنگ رانندگی و نیز اهتمام به امر آموزش و اطلاع رسانی از سوی شرکت های بیمه تأکید کرد.

فرامرز قهرمانی رییس شورای هماهنگی شرکت های بیمه استان آذربایجان شرقی ضمن ارائه گزارشی از تازه ترین وضعیت صنعت بیمه استان، خواستار حمایت های قضایی از شرکت های بیمه به ویژه در برخورد با تصادفات ساختگی شد.

نوع مطلب : بیمه کارآفرین، اخبار بیمه ای، 
برچسب ها : اخبار بیمه ایی، بیمه کار افرین، تصادفات صوری،
لینک های مرتبط :
          
شنبه 4 آبان 1398
طراحی مدل رای پوشش بیمه ایی برای حساب های بانکی :
 
رییس کل بیمه مرکزی ایران از طراحی مدلی برای پوشش بیمه ایی حساب های بانکی در مقابل حملات ساییبری خبر داد و گفت:به نظر میرسد تا اخر امسال،طرح مربوطه به تایید برسد و سال ایینده اجرایی شود .
نوع مطلب : اخبار بیمه ای، بیمه کارآفرین، 
برچسب ها : بیمه کار افرین،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 1 آبان 1398
متصدیان حمل و نقل:

در حقوق ایران متصدی حمل و نقل عبارت از کسی است که در مقابل اجرت حمل اشیاء را بر عهده می گیرد (ماده 337 قانون تجارت). دکترین نقص قانون تجارت در انحصار مفهوم تصدی به حمل "اشیاء" را با تفسیر گسترده از این کلمه به مفهومی اعم از مسافر و کالا جبران کرده است. برخی نیز بر این باورند که چون به موجب بند 2 ماده 2 قانون تجارت، تصدی به حمل و نقل از راه خشکی یا آب یا هوا به هر نحوی که باشد در زمره اعمال تجاری است. متصدی حمل و نقل نیز عنوانی مشتمل بر حمل و نقل کنندگان اشیاء و اشخاص خواهد بود. در هر حال از دیدگاه نظام حقوق ایران چنانچه تصدی به حمل و نقل شغل معمول شخص باشد وی تاجر تلقی شده و مشمول مقررات عام حاکم بر تجار و مقررات خاص ناظر بر متصدیان حمل و نقل در حوزه های مختلف حمل ونقل می گردد.
وظایف، تعهدات و مسئولیت های متصدی حمل و نقل حسب قانون حاکم بر قرارداد حمل تعیین می شود. با این وصف وظیفه اصلی متصدیان حمل ونقل، اعم از متصدی حمل و نقل زمینی، دریایی یا هوایی انتقال صحیح کالا و مسافر از مبدا تا مقصد در مدت حمل است. متصدی مسئول خسارات وارده بر اشیاء و اشخاص در مدت مذکور است مگر آنکه بتواند یکی از جهات معافیت از مسئولیت را، حسب قانون حاکم، به اثبات برساند.
سپس مواردی که اثبات خلاف فرض مسئولیت را امکان پذیر می سازد:
1- جنس مال التجاره . 2- تقصیر ارسال کننده . 3- تقصیر مرسل الیه . 4- تعلیمات ارسال کننده ( مثل ماده 379 ) . 5- تعلیمات مرسل الیه . 6- حوادث غیر قابل اجتناب . 7- عیوب عدل بندی ، به استثنای ماده 381 .
دو نوع مسئولیت قراردادی و غیر قراردادی وجود دارد ، اما نوع دیگری که با دو گروه دیگر فرق دارد ، مسئولیت مخلوقی است ( در برخی مشاغل ذات کار طوری است که انتظار مراقبت بیشتری از آن می رود ) اگر خسارتی از آن عملیات به دست آید می توان گفت کار درست انجام نگرفته است .

واسطه ها(فورواردرها):

فورواردر یک لغت خارجی است و واژه فورواردر ، نیز دارای معانی مختلف می باشد . در فرهنگ علوم اقتصادی تالیف دکتر منوچهر فرهنگ و درباره ی معنی فورواردر این چنین آمده است:

نماینده حمل و نقل ، متصدی حمل و نقل ، صادر کننده و یا حمل کننده ی کالای تجاری ، شخص یا موسسه انتفاعی که وظیفه اش جمع آوری مال التجاره و فرستادن آن طبق دستور به مقصد معین است.

فورواردرها که درمتون حقوقی از آنها به عنوان "بارفرابر"، "کارگزار حمل و نقل"، "واسطه یا نماینده حمل و نقل" یاد می کنند، اشخاصی هستند که نقش آنها تسهیل تجارت است تا حدی که تجار به چیزی بیش از فروش کالا نیاز نداشته باشند. با تحقق این امر فورواردر همه اقدامات و ترتیبات بعدی را برای انتقال کالا از طریق مرزهای بین المللی انجام می دهند تنوع نقشهای یک فورواردر در ارتباط با حمل کالا و عملیات لجستیک بسیار زیاد و دائماً رو به گسترش است. این نقش ها طیف گسترده ای از ارائه مشاوره و انعقاد قرارداد با متصدی حمل به نمایندگی از جانب مشتری، تا انجام کلیه تشریفات گمرکی و مدیریت امور اتفاقی، به اصالت، را پوشش می دهد. فورواردرها را به اعتبارات مختلف می توان دسته بندی نمود: به اعتبار موقعیت مشتری به فورواردری که از طرف تاجر خریدار یا فروشنده عمل کند و فورواردری که برای متصدی حمل و نقل عمل کند؛ به اعتبار موضوع فعالیت، به فورواردر صادر کننده و یا وارد کننده یا هر دو؛ به اعتبار موقعیت حقوقی فورواردر به فورواردر نماینده و فورواردر اصیل و...


کرییر-تصدی مستقیم در این نوع تصدی ، متصدی حمل و نقل راساً عهده دار جابجائی کالا می شود در قانون تجارت ایران نیز تعهد اصلی و اساسی به عهده متصدی حمل و نقل است و به موجب ماده 377 قانون تجارت متصدی حمل و نقل کسی است که در مقابل اجرت ، حمل و نقل اشیاء را به عهده می گیرد و بر این اساس وی موظف است که مال التجاره را به بهترین وجه به مرسل الیه تحویل دهد و در صورت تخلف از وظیفه و تعهد خویش بر طبق قواعد و مقرراتی که در قانون تجارت پیش بینی گردیده است مسئول خواهد بود. نکته قابل توجه این است که از آن زمان که کالا به متصدی حمل و نقل تسلیم می گردد تعهد وی نسبت به مواظبت و نگهداری کالا و سالم و به موقع رساندن آن به مرسل الیه آغاز می شود .پس از تحویل کالا به مرسل الیه هیچ گونه تعهدی بر عهده متصدی حمل و نقل باقی نخواهد بود و در واقع متصدی حمل و نقل که به طور مستقیم تصدی حمل را انجام می دهد تنها مسئول آثار و نتایجی است که بین دو زمان تسلیم کالا به وسیله متصدی حمل و نقل به مرسل الیه پدید می آید.
لازم به توضیح است که تصدی مستقیم نباید با حمل مستقیم اشتباه شود.در بعضی از کشور ها به منظور تشویق بازرگانان به وارد کردن کالا هایی که مورد نیاز کشور است به بازرگانان امتیازاتی از نظر عوارض گمرکی داده می شود و به موجب قرارداد مذکور محصولاتی که مبدا آن احراز شده است ، از کشور دریافت کننده ترجیحات و صادر کننده کالا به کشور اعطا کننده ترجیحات مستقیماً حمل گردد و هدف این است که اداره گمرک کشور اعطا کننده ترجیحات و وارد کننده بتوانند اطمینان حاصل کنند که محصولات وارداتی همان محصولاتی هستند که از کشور های دریافت کننده خارج و صادر گردیده است

نوع مطلب : بیمه کارآفرین، اطلاعات بیمه ای، بیمه مسولیت، 
برچسب ها : بیمه مسولیت حمل و نقل بین المللی، بیمه کار افرین،
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 1 آبان 1398

آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
پربازدیدترین مطالب
تماس با ما اوقات شرعی پنجره جدید مشاهده صفحه جدید افراد انلاین Online User ابزار نضر سنجی IS
کد الکسا
فال عشق
اخرین اخبار
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات